Vše o zahradních grilech Campingaz

Historie značky Campingaz

Produkty Campingaz, vzniklé z lásky ke kempování a k životu v přírodě a poháněné touhou tvořit a inovovat, jsou instinktivní, inspirovaná a zároveň chytrá řešení na základech více než 65 letech zkušeností. Campingaz si získal důvěru generací zákazníků a nadšenců do grilování díky bezpečným, spolehlivým a dobře postaveným výrobkům, na které se lze spolehnout.

Záleží opravdu na maličkostech ....

Z jednoduché myšlenky často vznikne velký nápad. Mladý muž, který se v roce 1949 vydal stanovat se svou rodinou, nikdy nemohl čekat, že navždy změní to, jak si lidé užívají činnosti v přírodě. Rozhodl se vytvořit revoluční kartuši, kterou by bylo možno znovu plnit a která by byla zároveň kompaktní, snadno použitelná a cenově nenáročná. To byl začátek společnosti Campingaz ... a pobyt v přírodě tak získal volnost. Od pláží až do kempů, od zahrad až do hor, inovace společnosti Campingaz změnily přípravu jídla venku a dobrodružství od samého základu.

Grilování

Proč grilovat na plynovém grilu?

  • RYCHLOST – téměř okamžité rozehřátí grilu. Stačí otočit knoflíkem zapalování a je to. Nemusíte tedy čekat na zdlouhavé rozehřátí uhlíků.
  • KOMFORT – snadná regulace plamene a tím i teploty. Grilované pokrmy tedy jen tak nespálíte. Většina našich grilů je navíc vybavena indikátorem teploty, a to už i modely řady Campingaz 2 Series.
  • ZDRAVÍ – zdrojem tepla jsou hořáky připojené k propanbutanové lahvi. Nevzniká tedy popílek ani jiné zdraví neblahodárné zplodiny. U grilů Campingaz je navíc vyřešen odvod kapajícího tuku z pečeného masa tak, aby nedocházelo k jeho hoření v plameni. Nejlépe je tak dosaženo u modelů Campingaz RBS series.
  • NÍZKÉ NÁKLADY NA PROVOZ – pořizovací cena plynového grilu je oproti obyčejným grilům na dřevěné uhlí sice vyšší, ale pokud grilujete častěji, ušetříte na nákladech vynaložených za dřevěné uhlí. Náklady za plyn jsou proti nákladům na dřevěné uhlí o 75 % nižší!

Jak vybrat zahradní gril?

Těmi nejdůležitějšími kritérii, která je potřeba mít při výběru favorita na paměti, jsou především:

  • MÍSTO A DRUH POUŽÍVÁNÍ – podle toho zvolíte velikost, případně i hmotnost grilu. Jsme připraveni Vám nabídnout i přenosné grily Campingaz.
  • VELIKOST ROŠTU – rozhoduje o tom, pro kolik osob ugrilujeme najednou. Například model Campingaz 4 Series obslouží až 16 osob najednou.
  • SNADNOST ČIŠTĚNÍ – některé naše grily jsou vybaveny systémem InstaClean®, jenž vám umožní do 60 sekund vyjmout všechny omyvatelné části grilovací vany a ty pak vložit do myčky. Podívejte se například na modely Campingaz 3 Series.
  • PŘÍTOMNOST DOPLŇKŮ A VYCHYTÁVEK – například Culinary Modular, zahradní grily s bočním vařičem, teploměr a jiné.
  • RYCHLOST PŘÍPRAVY POKRMŮ – ovlivněna velikostí grilovací plochy a výkonem grilu.

Campingaz Culinary Modular Systém

Využijte variabilitu svého grilu naplno a staňte se opravdovými grilovacími specialisty! Jednoduše vyjměte prostřední část litinového roštu a vyměňte ji za bohaté příslušenství z řady Culinary Modular. Můžete si potom upéct vynikající italskou pizzu na Pizza kameni nebo vyzkoušejte pánev paella a zkuste španělskou delikatesu. Pro asijské pokrmy se samozřejmě hodí velká pánev WOK. Díky pečícímu stojanu na drůbež můžete připravit na grilu i výborné kuře. Na grilovací desce Plancha usmažíte lahodné lívance nebo mořské plody. Jednotlivá příslušenství se prodávají samostatně.

Campingaz Radiant Burner Systém neboli RBS

RBS (Radiant Burner System) je ojedinělou technologií, kdy jsou oba keramické hořáky umístěny na bocích grilovací vany. Díky tomu nedochází ke vzplanutí odkapávajících šťáv a grilování se tak stává zdravější a chutnější.

Even Temp pro lepší distribuci tepla

Pro ten nejlepší výsledek grilování je také důležitá perfektní distribuce tepla. Všechny grily Campingaz s trubkovými i RBS hořáky zajistí rovnoměrnou a stálou teplotu 250 °C na 90 % grilovací plochy.

Campingaz InstaClean System. Umytí jednotlivých částí grilu v myčce!

Rychlé, snadné a bez nečistot! Čištění vašeho grilu ještě nikdy nebylo snazší. Díky patentovanému systému Campingaz InstaClean System si užijete více času s rodinou a přáteli. Systém vám umožňuje vyjmout všechny omyvatelné části grilovací vany za méně než 60 sekund. Snadno je pak naskládáte do myčky.

Trubkové nerezové hořáky

Jsou vyrobeny z kvalitních nerezových materiálů, dlouhodobě a bezproblémově vám zajistí spokojené grilování. Tyto hořáky účinně rozvádí teplo po celé grilovací ploše. Vděčí za to profesionálnímu zpracování hořáků do tvaru V a rozptylovačům tepla, které zároveň slouží jako jejich ochrana před nečistotami. Plamen se snadno přizpůsobí i potřebám nepřímého grilování, a to díky samostatnému ovládání každého hořáku.

BlueFlame hořáky Campingaz

Patentované hořáky Campingaz s modrým plamenem Blue Flame pro grily Plancha poskytují dokonale vyváženou distribuci tepla po celé grilovací ploše. Dva široké hořáky jsou umístěny 6 mm pod kvalitní litinovou deskou a tím zajišťují optimální teplotu pro přípravu pokrmů.

Zahradní grily Campingaz s bočním vařičem

Zdá se vám, že je to u grilu zbytečné? Naopak! Překvapte rodinu snídaní na zahradě! Udělejte snadno vajíčka na pánvičce a párečky na grilu! Díky této vychytávce nebudete muset odbíhat do kuchyně a přímo na grilu si snadno připravíte i omáčky ke steakům, přílohy a vlastně cokoliv co děláte běžně na svém sporáku.

Campingaz 3 & 4 Series RBS

Tohle jsou opravdové mašiny, vedle kterých se budete cítit jako u nově pořízeného automobilu. Unikátní technologie jako Culinary Modular a InstaClean, robustní konstrukce, velká grilovací plocha a krásný design? To je přesně to, co bude dělat výjimečným i vás. Díky unikátním hořákům RBS zapomenete na přepálené pokrmy nebo zdlouhavé grilování a užijete si více času s přáteli či rodinou! K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz.

Campingaz 2 Series RBS

Jsme rádi, že jsme veškeré technologické vychytávky z vyšších řad 3 a 4 Series RBS dokázali přenést i do menšího provedení grilů. Tyto modely jsou ideální pro rodinné grilování. I na těchto grilech s grilovací plochou 2100 cm2 uděláte pokrmy rychleji a zdravěji! K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz. Gril Campingaz 4 Series Classic

Campingaz 4 Series

S těmito grily si můžete dovolit uspořádat i velkou BBQ akci. Bez problému na nich najednou obsloužíte až 16 osob. Po takové akci gril snadno vyčistíte díky InstaClean systému. Při samotném grilování můžete hosty překvapit i netradičními pokrmy. Co takhle pizzu, paellu, celé kuře, nebo nějaký dezert? Není problém, a to díky Culinary Modular roštu a jednotlivému příslušenství. K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz.

4 Series

Gril Campingaz 4 Series Classic

Campingaz 3 Series

Velice oblíbená řada grilů, a to díky své dostatečné velikosti a snadnému ovládání. 3 samostatně ovládané hořáky vám umožní přímé i nepřímé grilování a jsou kompatibilní i s Culinary Modular systémem. Po přípravě jídla gril snadno vyčistíte díky InstaClean® systému. Stejně jako u větších sourozenců 4 Series si můžete vybrat i z dřevěného provedení, kterého se nemusíte vůbec bát, protože jeho životnost nijak nezaostává za celokovovými modely. K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz®.

Campingaz 2 Series Classic

V jednoduchosti je krása a proto Campingaz® nabízí řadu grilů 2 Series. Vyznačují se elegantním vzhledem, dvěma výkonnými plochými hořáky, které umožňují nezávislé grilování buď na jedné polovině, nebo na celé ploše grilu. Nechybí ani boční stolky. Liší se svým vybavením a je na vás, zda se rozhodnete pro typ s postranním vařičem, litinovým roštem, nebo základním ocelovým roštem. K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz®.

Campingaz Plancha

přenosné grily nové generace, které vás ohromí svojí všestranností a jednoduchostí. Tento způsob grilování, dlouhou dobu známý ve středomoří, se stále více rozšiřuje i do vnitrozemí. A to především díky jednoduché obsluze, efektivním výsledkům a kompaktnímu provedení. Hořáky Blue Flame jsou umístěny přímo pod grilovací deskou a zajišťují tak dokonalou distribuci tepla po celé grilovací ploše. Grily Plancha jsou vhodné na balkon, terasu nebo na cesty a výborně poslouží při přípravě pokrmů, které nepotřebují příliš času na přípravu a také se obejdou bez aktivního požití víka. To slouží pouze jako zábrana proti větru a ochrana proti znečištění při uskladnění grilu. Mořské plody, ryby, zelenina, ale i steaky na Planche připravíte výborně. I čištění je o poznání snadnější. Stačí nečistoty stáhnout ocelovou škrabkou do kalíšku pod grilem, plochu setřít ubrouskem a je to. Stručně řečeno: rychlé, zdravé a snadné grilování kdykoli a kdekoli! K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz®.

Přenosné grily Campingaz

Chcete grilovat na cestách, terase nebo na balkóně? Nebo překvapit rodinu a vyrazit na neznámé místo na romantický piknik? S těmito třemi experty to není žádný problém. Během chvilky je postavíte, sbalíte a snadno přenesete. A přitom na nich velmi snadno vykouzlíte spoustu dobrot. Vybrat si můžete podle velikosti, nebo podle zdroje paliva. K připojení plynové lahve použijte vždy prověřenou připojovací sadu Campingaz®, nebo doporučenou plynovou kartuši.

ZPĚT NA RADY A TIPY