Kompletní informace o chladících a mrazících boxech značky Polair

Termo-izolační chladicí nebo mrazící stavebnicové gastro boxy jsou určeny pro krátkodobé skladování chlazeného (mraženého) potravinářského zboží. Stavebnicový box Polair je nutné umístit do interiéru v provozních budovách nebo exteriéru, kde se teplota okolního vzduchu pohybuje v rozmezí od mínus 30 do plus 40 °C a s relativní vlhkostí maximálně 80 procent. V případě externí instalace je nutné zajistit box proti povětrnostním vlivům (instalace stříšky, apod.)

Chladicí box Polair se skládá ze sady panelů o tloušťce 8 cm (10 cm mrazící boxy): boční panely, strop, podlaha, dveřní rám, dveře, rohové prvky – stojany. Dveře chladícího boxu Polair jsou vybaveny rukojetí se zabudovaným zámkem, který se zamyká z venkovní strany a zevnitř jej lze odemknout bez klíče (bezpečnostní důvody). Jako zajištění komfortního samozavírání jsou dveře zavěšeny na pantech s kroutícími dílci. Pro chlazení vnitřních prostor chladicího nebo mrazícího boxu je nutné použít odnímatelný monoblok s chladicí jednotkou. Monobloková chladící jednotka boxu by měla být, podle doporučení výrobce instalována do jednoho z bočních panelů.

Polair KXH 4,41 Standard Chladící stavebnicový box

Polair KXH 4,41 Standard Chladící stavebnicový box

Při instalaci chladícího nebo mrazícího stavebnicového boxu Polair ve vnitřních prostorách by měly být splněny některé požadavky:

  • Prostory pro montáž chladícího boxu musí být suché a dobře odvětrávané.
  • Velikost prostoru pro umístění chladícího boxu by měla respektovat následující pravidlo doporučeného poměru objemu chladicího boxu a objemu okolního prostoru od 1:3,5 m3. Pokud není možné tuto podmínku splnit, je nutné v prostorách zajistit aktivní systémem odvětrávání zplodin. Porušení této podmínky bude mít zásadní vliv na chladicí režim a následné zvýšení spotřeby elektrické energie a přehřívání jednotky.
  • Chladicí nebo mrazící stavebnicový box by měl být instalován ve vzdálenosti alespoň 0,1 m od zdí a 0,6 m od stropu. Při instalaci je nutné počítat s dostatečným prostorem pro otevírání dveří chladícího boxu (standardní dveře jsou se světlostí 80x185cm).
  • Chladicí box by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření a měl by být umístěn ve vzdálenosti větší než 1,5 m od jakéhokoliv jiného tepelného zdroje.
  • Při přípravě prostoru pro chladící stavebnicový box je nutno zajistit vodorovnou podlahu bez větších nerovností. Povrchové nerovnosti podlahy pro chladící boxy by neměly být větší než 2 mm.
  • Sklon podkladu pro instalaci chladícího boxu by neměl být větší než 1 procento. Nesprávná příprava podkladu pro umístění chladícího boxu (nerovnosti, nadměrný sklon) způsobí vzájemné posunutí panelů a netěsnosti boxu, které mají za následek zvýšení spotřeby elektrické energie.

Chladící nebo mrazící stavebnicové boxy značky Polair jsou velice oblíbené pro jednoduchou a rychlou montáž. Systém spojování pero-drážka zajišťuje perfektní utěsnění jednotlivých panelů stavebnicového mrazícího nebo chladícího boxu. Účinná polyuretanová izolace chladících boxů zaručuje nízkou spotřebu energie.

Chladící boxy Polair jsou dodávány bez chladící jednotky. S výběrem vhodné chladící jednotky Vám však velice rádi pomůžeme.

Neváhejte nás kontaktovat před nákupem chladícího nebo mrazícího boxu a poradíme Vám s výběrem. Jsme autorizovaní prodejci chlazení Polair, které dodáváme po celé České republice a zajišťujeme samozřejmě i servis dodaného zboží.

ZPĚT NA RADY A TIPY