Váš nákupní košík

Jak vybrat dřez?

Dobrý den vážení zákazníci,
nezbytnou součástí každé kuchyňské linky je kvalitní kuchyňský dřez včetně baterie. Jsme autorizovaní prodejci kuchyňských dřezů značek FRANKE a TEKA a nabízíme Vám výrobky těchto světových lídrů v tomto oboru.

Z jakých materiálů jsou dřezy vyrobeny?

Vysoce kvalitní chromniklová ocel
je odolná vůči korozi i po porušení povrchu dřezu a vůči vysokým teplotám.  Je také pružná, takže na rozdíl od keramiky nepraskne. Hladký  povrch  zabraňuje  usazování  bakterií,  lehce se čistí a je plně recyklovatelná.  Životnost nerezi nepřekonal zatím žádný jiný materiál.  Nerez je k dostání ve třech provedeních: hladký povrch, mikrostruktura a tkaná struktura. 

Fragranit   DuraKleen®   Plus   je   nejnovější   inovací původního  materiálu  fragranit.  Jedná  se  o  kombinaci  80%  přírodního  křemičitého  písku  (žuly)  a  20%  polymerové  pryskyřice.  Neztrácí  barvu  a  odolá  krátkodobým teplotám do 280°C. Oproti  původnímu  fragranitu  je  hladší, příjemnější  na dotek,  snadněji  se  čistí,  odolnější  vůči  skvrnám,  ulpívání nečistot a poškrábání.

Tvrdost kamene s krásou a praktičností dokonalého povrchu. To je série Tegranit značky Teka. Množství barev umožní sladit dřez se stylem Vaší kuchyně. A k tomu všechny další vlastnosti, které činí granitové dřezy značky Teka dobrou investicí do budoucnosti. Dlouhotrvající potěšení. Složení je z 80 %-ní křemenná hornina a 20% pryskyřice. Tepelná odolnost 180°C (krátkodobě 280°C).

T
ectonite®
  je  vyroben  ze  syntetického  materiálu,   tzv.   SMC   (Sheet   Molding   Compound),   dosud používaného  především  v  automobilovém  průmyslu pro   výrobu   komponentů,   podléhajících   těžkému opotřebení. Speciální povrch s příměsí skelných vláken zajišťuje jeho odolnost a pevnost při použití v kuchyni.  Je 100% recyklovatelný. Odolá  krátkodobé  vysoké  teplotě  (až  300°C),  usazování  nečistot,  poškrábání,  chemikáliím  a  kyselinám obsažených  v  potravinách  a  v  čisticích  prostředcích používaných v kuchyni. Jeho lehkost a odolnost proti nárazu umožňuje snazší  manipulaci a montáž. Tectonite® je k dispozici ve dvou barevných odstínech.

Co otvor pro baterii ve dřezu?
U nerezových dřezů Vám vytvoříme otvory (standardní rozměr 35mm) pro baterii dle Vašeho požadavku levostrannosti nebo pravostrannosti dřezu. U negranitových,fragranitových a tectonite dřezů jsou otvory již připraveny z výroby a stačí jen vyťuknout dle návodu víčko (ve spodní části je dřez v místě otvoru zeslaben a označen.

Jak udržovat dřez z materiálu fragranit a tegranit?
Dřez je vyroben ze zdokonaleného materiálu, polymerové pryskyřice, která obsahuje jemné granitové částečky. Z tohoto technologicky dokonalého materiálu je vymodelován dřez, který snadno snese zátěž každodenního užívání. Rádi bychom se s vámi podělili o instrukce pro péči o tento dřez, které pomohou vašemu dřezu zůstat přitažlivým prvkem vaší kuchyně po mnoho dalších let.

Správný postup – jak udržovat kuchyňský dřez:

- Základem je časté a pravidelné čištění dřezu. I v případě, že není zevrubné, je pravidelné čištění vhodnější než pouze příležitostné důkladné vyčištění  dřezu.
- Nejlepší údržbou dřezu je časté umývání nádobí. U fragranitového dřezu je možno použít pro pravidelnou údržbu běžné tekuté prostředky, krémy, pasty i suché prášky.
- Dokonalý vzhled vašeho dřezu může být ovlivněn kvalitou vody. V oblastech s tvrdou vodou se na dřezu mohou objevit šedivé nebo jinak zbarvené skvrny.  
Ty jsou ve skutečnosti jen vrstvou vodních usazenin nebo minerálů, která se běžně objevuje v oblastech s tvrdou vodou. Do tohoto minerálu se potom snadno vsakují látky, které zanechávají skvrny, jako je např. čaj, káva, červené víno, potraviny s vysokou barevnou pigmentací atd., a tím kazí vzhled  vašeho dřezu. Proto byste měli dřez umýt a vysušit po každém použití. Pokud usazeniny na vašem dřezu přetrvávají, použijte prostředek na odstranění  vodního kamene (ne čističe odpadu). Také můžete vytvořit roztok z jedné části octa a tří částí vody, nanést na dřez a tím uvolnit nános kamene, nebo dřez potírat rozkrojeným citrónem. Usazeninu potom můžete snadněji odstranit pomocí houbičky a prostředku na čištění dřezu.  
- Pro odstranění každodenních stop po používání dřezu použijte měkkou látku nebo houbičku a prostředek na mytí nádobí. Přetrvávající skvrny odstraníte pomocí houbičky a aktivního čističe.
- Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, naplňte dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechte  působit přes noc. Poté dřez vypusťte a pečlivě vypláchněte. Tento způsob není rozhodně určen pro každodenní čištění dřezu. V případě delšího zanedbání údržby a následného zešednutí, zežloutnutí dna dřezu (usazení vodního kamene), je odstranění vodního kamene dlouhodobější záležitostí.
-  Váš granitový dřez je vyroben z extrémně odolného materiálu. Pokud ale budete posunovat po jeho povrchu kovové hrnce a pánve, mohou zanechat kovové stopy. Ty jsou však pouze na povrchu dřezu a můžete je odstranit krouživými pohyby hrubou stranou houbičky a čistícím prostředkem na dřezy.
- Pokuste se vyhnout pádům ostrých předmětů do dřezu, ty mohou naštípnout nebo poškodit povrch.

Špatný postup  a čemu se vyhnout při údržbě fragranitu a tegranitu?

- Vždy se vyhněte používání kovových čistících houbiček a drátěnek, protože jejich kovové části ulpívají na povrchu dřezu. Nezanechávejte dlouho na povrchu dřezu ocelové a litinové kuchyňské potřeby. Pokud přesto na povrchu zanechají skvrny, můžete je odstranit pomocí houbičky a čistícího prostředku na dřezy.
- Nezanechávejte ve dřezu přes noc plastové podložky do dřezu, vlhké čistící houbičky a hadříky, protože pod sebou a v sobě zadržují vodu, a tak může dojít ke vzniku vrstvy vodního kamene na povrchu dřezu.
-Dbejte na to, aby dřez nepřišel do styku s koncentrovanými bělícími prostředky nebo produkty obsahujícími chlorové účinné látky (odstraňovače nátěrů a prostředky na čištění štětců), s kyselinami (odstraňovač vodního kamene z konvic), s louhem sodným (čističe od padu např. KRTEK) nebo s čistícími prostředky na trouby a prostředky obsahujícími kysličník uhličitý. Použití těchto prostředků způsobí od barvení pryskyřice, která spojuje granitové částečky.
-Dřez je krátkodobě odolný proti teplotám až do 280° C a nemělo by dojít k jakémukoli poškození. Přesto ale nedoporučujeme, aby byl dřez používán jako odkládací prostor ke chlazení vařících předmětů. Pro tento účel používejte oddělenou odkládací plochu a podložku. Nevylévejte horký olej do dřezu, mohlo by dojít k narušení povrchu. Horký olej má o mnoho vyšší teplotu než je 280°C
- Nepoužívejte dřez ke krájení potravin.
-Nepoužívejte dřez k mytí borůvek, jahod a jiných potravin s vysokým obsahem pigmentu.

Jak udržovat nerezové dřezy?
Nerezová ocel je odolný materiál, který vydrží i značně hrubé zacházení, tvrdé nebo ostré předměty tento materiál však mohou poškrábat. Pokud chcete povrch dřezu udržet bez jakýchkoliv kazů, je třeba při manipulaci s podobnými předměty dbát zvýšené opatrnosti. Při mytí nádobí dojde vždy k poškrábání dřezu. Poškrábání dřezu je důkazem toho, že je výrobek užíván k účelu, ke kterému je určen. Použitím čistící pasty k tomu určené se dají jemné škrábance rozleštit a dřez zůstane lesklý.
Před prvním použitím je nutno dřez řádně vyčistit některou z čistících past na nerez. Nedoporučujeme  suché  čisticí  prášky.  Dřez je z výroby  opatřen ochrannou vrstvou, která bez řádného vyčištění na sebe váže mastnoty a nečistoty. Po použití otřete dřez a odkapávač vlhkým měkkým hadříkem se saponátem a opláchněte čistou vodou. V oblastech s tvrdou vodou můžete pomocí tekutého čisticího krému nebo pastou zabránit tvorbě matného filmu vodních usazenin. Při použití plastových podložek do dřezu je nutno dbát, aby nezůstávaly dlouhodobě položeny na povrchu dřezu, protože se pod nimi udržují nečistoty a vlhkost, která způsobí vznik vodních usazenin. Tvorbě vodních usazenin je možné zamezit vysušením povrchu dřezu po každém použití. Pokud se však tyto usazeniny vytvoří, lze je odstranit pomocí vlhkého měkkého hadříku a tekutého čisticího krému. Naneste na povrch a hadříkem vydrhněte celý povrch dřezu. Nepoužívejte hrubou stranu houbiček!

Vyražení otvoru pro baterii a ovládání otočného ventilu
Vyražení otvoru pro baterii (ovládání otočného ventilu) provádějte nejlépe, když je dřez již umístěn v pracovní desce, popřípadě ještě v přepravním kartonu. Zkontrolujte, zda vyznačený bod pro otvor odpovídá středu spodního odfrézování. Ostrý špičatý předmět (např. šroubovák) přidržte uprostřed budoucího otvoru a kladivem 200 – 300 g rázně uhoďte. Vypadne kolečko fragranitu. Vzniklý otvor zvětšíte poklepáváním kladivem do krajů otvoru a začistěte pilníkem nebo rašplí.

/

/

/

/

NEREZOVÉ DŘEZY

GRANIT A KERAMIKA

DŘEZOVÉ BATERIE

DRTIČE ODPADU

     

PŘÍSLUŠENSTVÍ

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Copyright © 2005-2016, provozovatelem portálu ELECTRO GARDEN s.r.o. veškerá práva vyhrazena.
*Kontakt obchod elektro a hobby: Tábor, Bílkova 2939*

Máte dotaz, problém nebo potřebujete poradit?


KONTAKTUJTE NÁS
na tel. číslech
381 582 561
724 520 181


[Všechny kontakty zde]
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Rozumím.